W podcaście Cafe Nerd o dostępności aplikacji mobilnych

Pierwszy raz słuchałem polskiego podcastu realizowanego przez deweloperów, a traktujący o dostępności aplikacji mobilnych. Co więcej – był to zupełnie pierwszy odcinek w kanale Cafe Nerd. Panie i panowie rozmawiali ewidentnie z zaangażowaniem, chociaż o wciąż mało znanym temacie. Opisywali problemy, na jakie napotykają u inwestorów, gdy choćby przyjdzie im do głowy robić dostępność. Wygląda na to, że jest to pierwsza rzecz, jaka wylatuje.

W audycji poruszono wiele wątków, w tym obowiązek prawny stosowania dostępności w aplikacjach mobilnych. Od razu nadmienię – nadchodzą przepisy zobowiązujące do tego i są bliżej, niż się zdaje. Był też ciekawy wątek o różnorodności, w tym o wartości umieszczania osób z niepełnosprawnościami w zespołach projektowych. A zachwyciła mnie anegdota o wymiotujących kobietach, której tu nie streszczę by nie zepsuć przyjemności odkrycia i przemyślenia pointy. Zapraszam zatem do odsłuchania.

Kto przesłuchał, to zapewne zauważył, że pada tam moje nazwisko. Owszem – zrobiłem prezentację na konferencji MCE w maju i to pierwszy raz po angielsku. Pomimo wahań wrzucam tu film z tej prezentacji, bo może komuś się do czegoś przyda.

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=LPJvQ7sb9dc]