Najwyższa Izba Kontroli o dostępności publicznych stron internetowych

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) opublikowała raport z kontroli realizacji rozporządzenia w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, a dokładniej – zgodności z WCAG 2.0. Jak można się było spodziewać – jest bardzo słabo. W zasadzie na pochwałę zasługiwał 1 serwis na 23 skontrolowane, a w większości wypadków serwisy były mocno niedostępne. Ten pozytywnie oceniony, to dosyć nowy serwis Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), a dosyć dobrą notę uzyskał jeszcze serwis Ministerstwa Zdrowia. Czyli nie jest dobrze.

Ciekawi mnie metodyka, jakiej użyto do wykonania audytów. Opisana jest bardzo pobieżnie, chociaż nadmieniono, że w badaniu wzięło udział kilkoro użytkowników z różnymi niepełnosprawnościami. Natknąłem się też na kilka drobnych błędów merytorycznych, ale przymykam na nie oko. W końcu publikacja mojego autorstwa została zacytowana w tak poważnym raporcie równie poważnej instytucji:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.