MAiC ogłasza konkurs grantowy na cyfrowe włączenie

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ogłosiło pierwszy w swojej historii konkurs grantowy. Jego głównym celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, czy może bardziej pozytywnie pisząc – wspieranie cyfrowego włączenia. Znalazło się tam też miejsce na dostępność.

Wykluczenie cyfrowe niejedno ma imię, a jedno z nich to właśnie dostępność. Wydaje się, że MAiC szuka jakiegoś sposobu na systemowe podejście do tego tematu i postanowiło zobaczyć, co do zaproponowania ma strona społeczna. Stąd w celach konkursu znalazło się:

opracowaniem systemu monitorowania i poprawy dostępności stron internetowych instytucji publicznych lub narzędzia do autodiagnozy w tym zakresie.

Mam swój autorski pomysł na projekt, ale nie mogę złożyć wniosku. Jeżeli zatem jakaś organizacja szuka pomysłu, to ja go mam i mogę się podzielić. Organizacja powinna mieć doświadczenie w tworzeniu narzędzi webowych, edukacji i dostępności, aby wniosek miał szansę na dofinansowanie. Zapraszam do kontaktu, a czasu jest krytycznie mało, bo tylko do 21 sierpnia.