Wyłącz Facebook Home, jeżeli chcesz używać telefonu

Facebook nie bardzo przejmuje się dostępnością. Podstawowa strona tego serwisu jest na tyle niedostępna, że większość niewidomych użytkowników woli korzystać z wersji mobilnej. Jednak prawdziwą wtopą jest opublikowany ostatnio laucher dla telefonów z Androidem o nazwie Facebook Home.

Koncepcja launchera jest nawet ciekawa, bo całość koncentruje się wokół ludzi (znajomych), a nie aplikacji lub rodzaju komunikacji. Oczywiście głównie chodzi o znajomych z Facebooka, ale łączy się to w jeden hub z innymi kanałami komunikacji, na przykład Twitterem i pocztą elektroniczną. Tyle że to wszystko nie jest dostępne dla czytnika ekranu w Androidzie o nazwie TalkBack.

HTC opublikowała krótki podręcznik na temat dostępności dla użytkowników swoich smartfonów. Zaleca w nim wyraźnie, żeby wyłączyć Facebook Home i włączyć inny launcher. Wciąż niezmiernie mnie dziwi, gdy ktoś przygotowuje produkt bezużyteczny dla kilkuset milionów potencjalnych klientów. Czy naprawdę nie szkoda pieniędzy, skoro chodzi o zwykłe kodowanie w zgodzie z zasadami dobrej roboty?

Jedna myśl na temat “Wyłącz Facebook Home, jeżeli chcesz używać telefonu

  1. Szkoda z tym launcherem od FaceBooka. Ja co prawda używam z NVDA głównie podstawowej strony FB i do szybkiego przeglądania, polubienia i skomentowania jest wystarczająco dobrze. Wszystko szybko, nie trzeba co chwilę przeładowywać strony. Z drugiej strony trzeba dosyć ostrożnie latać po nagłówkach, bo czasem coś lubi zniknąć, albo NVDA nie nadąży i źle odczyta. ARIA też różnie. Dodam jeszcze, że główna strona FB najlepiej działa właśnie z NVDA, ponoć Jaws 14, ale ten dopiero najnowszy też sobie radzi dobrze, bo poprzedni 14 nie nadąża za dynamicznie zmieniającymi się treściami..

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.