Analiza przypadku – załatwiam becikowe przez EPUAP

Od początku roku jestem po raz drugi ojcem. W związku z tym państwo oferuje mi tzw. „becikowe”, czyli jednorazowy zasiłek w wysokości 1000 złotych. Jednakże załatwienie tego zasiłku drogą tradycyjną (w urzędzie) przerosło nas. Ponieważ niedawno potwierdziłem profil zaufany do platformy EPUAP, postanowiłem sprawdzić, czy uda się załatwić formalności tą drogą.

Po zalogowaniu się dosyć szybko trafiłem na link „Narodziny dziecka”, który doprowadził mnie do spraw związanych z tą tematyką. Pośród nich jest link „Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka (becikowe)”, a zatem klikam. Sporo wyjaśnień, które wyglądają dosyć skomplikowanie, ale nie zmieszany klikam na link „Przejdź do formularza”. Tutaj zaczynają się pierwsze schody.

Przeglądarka coś robi, po czym słyszę brzęknięcie i wyświetla mi się komunikat „Type error: event.target.hostContainer is undefined” i przycisk „OK”. Cóż robić – naciskam i sprawdzam, co będzie dalej.

Dalej już nic. Nie dałem rady zrobić już w zasadzie nic, poza wczytaniem jeszcze raz całej strony i zalogowania się do usługi. Powtórzyłem całą procedurę i przebieg był identyczny. Na stronie są osadzone jakieś elementy, które są dla mnie całkowicie niedostępne. Nie wiem, czy problem dotyczy tylko tego formularza, czy jest ogólniejszy, ale ja potrzebowałem wypełnić akurat ten. W wolnej chwili sprawdzę inne możliwości, chociaż solidnie się już zniechęciłem.

Jedna myśl na temat “Analiza przypadku – załatwiam becikowe przez EPUAP

  1. Korzystałeś z „niedobrej” przeglądarki. Nie wiesz, że jedyna słuszna dla tego typu urzędów to IE.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.