Czcionka dla dyslektyków

Dysleksja jest ciekawym zjawiskiem, którego pochodzenie i natura wciąż nie jest do końca poznana. Najczęściej spotykaną formą jest ta sprawiająca problemy z czytaniem tekstu. Dyslektycy przestawiają kolejność liter, obracają je w pionie i w poziomie i są wrażliwi na każde zakłócenie. Być może pewnym ułatwieniem będzie zaprojektowana specjalnie dla nich czcionka.

Przykład użycia czcionki Open Dyslexic w artykule pochodzącym z portalu ZDNETCzcionka Open Dyslexic zaprojektowana została w sposób, który w założeniu ma stabilizować postrzeganie poszczególnych znaków. Pogrubienie ich dolnych części ma działać jak balast na statkach. Czcionka dostępna jest w czterech odmianach: standardowa, pochylona, pogrubiona i pochylona pogrubiona. Dostępna jest zaś na otwartej licencji, a zatem każdy może z niej korzystać. Niestety – brakuje w niej polskich liter, co poważnie ogranicza jej używanie w polskich tekstach. Być może jednak znajdzie się ktoś, kto pomoże w projektowaniu tej czcionki i doda nasze znaki narodowe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.