Facebook powołał zespół do spraw dostępności

Co prawda na Twitterze komentarz do tej informacji brzmi „cztery osoby osiem lat za późno”, ale na poprawę zawsze jest czas. W Facebooku powstała grupa robocza, która ma doprowadzić najpopularniejszy serwis społecznościowy do stanu używalności.

W skład zespołu wchodzą Jeff Wieland (zarządzający projektem), dwóch deweloperów – Stefan Parker (rozwiązania mobilne), Clint Hall ( wersja webowa) oraz Ramya Sethuraman (specjalista od technologii asystujących). Najważniejszym wyzwaniem jest zaprojektowanie dostępnego interfejsu dla użytkowników, a jednocześnie zespół ma za zadanie podnieść świadomość na temat accessibility wśród pracowników Facebooka. Chcą także zachęcić użytkowników, by przy „wytwarzaniu contentu” uwzględniali zasady dostępności. Na przykład poprzez dodatkowe właściwości dla publikowanych zdjęć. Całość wywiadu po angielsku można przeczytać tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.