O mnie

Na zdjęciu ja przed komputerem, na którego ekranie otwarta jest strona FacebookaUrodziłem się w 1970 roku w Warszawie i przez pierwsze 26 lat swojego życia funkcjonowałem w miarę zwyczajnie. Potem wrodzona choroba siatkówki dała o sobie znać i odebrała mi wzrok. Zbiegło się to w czasie z eksplozją popularności Internetu w Polsce i to było dla mnie dobrodziejstwem. Internet był nieprzebranym zasobem przetworzonej informacji. Jednak dostęp do niej był czasem utrudniony i stąd wzięło się moje zainteresowanie tematem web accessibility.

Od 2002 roku zajmuję się dostępnością stron internetowych w bardziej systemowy sposób. Pisuję artykuły i większe publikacje na ten temat. Uczestniczę w różnorodnych projektach, w tym w tłumaczeniu Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0. Moje zainteresowania w naturalny sposób ewoluowały w kierunku wykluczenia cyfrowego, co zaowocowało publikacjami na ten temat dla Koalicji Social Watch i Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jestem absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku polityka społeczna. Na obu stopniach studiów – zawodowym i magisterskim – uzyskałem dyplom z wyróżnieniem. Obszar zainteresowań podczas studiów to zatrudnienie osób niewidomych.

Obecnie jestem wolnym strzelcem i współpracuję z kilkoma organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami publicznymi. Wcześniej pracowałem w Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego i w Polskim Związku Niewidomych.

Mieszkam w Andrychowie z żoną Ewą, córką Mają i synem Stasiem. Moje pasje to nowoczesne technologie i książki.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.