Kilka łączy na piątek (quizy #2)

Rozwój platformy Quizally idzie do przodu. Można już zakładać konta, a wkrótce wydzielone sekcje dla konkretnych obszarów, szkoleń, organizacji. Idzie nam dobrze, ale czym byłaby ta platforma bez quizów?

Dzisiaj podrzucam kolejne 5 łączy, przy czym ja jestem autorem trzech, a 2 przygotowała Monika Szczygielska, za co serdecznie dziękuję. Jest tam też quiz o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością, więc tylko trochę zahaczający o kwestie dostępności. Na poniedziałek mam już przygotowany kolejny, ale na razie cicho sza!

  1. Napisy rozszerzone, czyli przeznaczone dla głuchych to pierwszy z quizów, jakie przygotowała Monika Szczygielska. Nie jest prosty i na pewno trzeba się douczyć.
  2. Tłumaczenia na język migowy to kolejny quiz Moniki. Ten chyba jeszcze trudniejszy, bo nie da się posłużyć intuicją.
  3. Dostępność w HTML pozwala sprawdzić, co wiesz o znacznikach i atrybutach służących zapewnianiu dostępności na stronach internetowych.
  4. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych w samorządach to właśnie ten mniej typowy quiz. Wokół zatrudniania osób z niepełnosprawnościami krąży wiele mitów, więc warto sprawdzić co jest prawdą, a co tylko legendą.
  5. Dostępne pliki tekstowe to powrót do cyfrowej dostępności. Tym razem quiz dla piszących w edytorze tekstu, czyli prawie wszystkich.

Na dzisiaj to wszystko. Jednak znowu nabrałem chęci do pisania, więc treści będzie więcej.