Dzisiaj zapraszam do nowego miejsca, gdzie można się uczyć i sprawdzać swoją wiedzę na temat dostępności. Pomysł polega na tym, że użytkownik dostaje do wypełnienia quiz z 10 pytaniami z konkretnego obszaru i stara się odpowiedzieć na nie poprawnie. A po zakończeniu może przeczytać, która odpowiedź jest poprawna i dlaczego. Projekt jest obecnie w fazie beta, ale już są w nim 3 quizy, z którymi możesz się zmierzyć: o WCAG, tekstach alternatywnych i filmach. Można je znaleźć w tym miejscu.

Na razie jest to tylko dostępność cyfrowa. Jednak zamierzam rozbudowywać bazę o kolejne quizy, w tym z dostępności architektonicznej, informacyjno-komunikacyjnej, prawnej itp. W tym momencie czekam z niecierpliwością na informacje zwrotne. Jeżeli się uda, to usługa ruszy we wrześniu.

2 thoughts on “Nowy projekt edukacyjny

 1. wylosowałem pytanie
  “Pytanie #9
  Dążąc do osiągnięcia dostępności, trzeba znaleźć cel. Zazwyczaj tym celem jest spełnienie wymagań na poziomie AA WCAG. Kiedy można uznać, że ten cel został osiągnięty?”
  jako poprawna jest wskazana odpowiedź
  “wszystkie kryteria sukcesu na poziomie A i AA są spełnione”

  i tak się zastanawiam skąd wynika brak zawierania się poziomu A w poziomie AA, jest to co najmniej dziwne. Dlaczego postawiono na rozłączność tych poziomów a potem są robione takie nienaturalne gimnastyki logiczne.

 2. Tak jest dla jasności. Gdyby było napisane, że należy spełnić poziom AA, to wiele osób uznałoby, że nie trzeba spełniać poziomu A. Co jakiś czas spotykam się z takimi interpretacjami.