Jeżeli ktoś jest ciekaw, skąd dowiaduję się nowinek o cyfrowej dostępności, to odpowiadam: z Twittera. Dostępnościowcy z całego świata są obecni na tej platformie, wymieniają się łączami, dyskutują, a nawet kłócą się. Przeglądam sobie zatem strumień i dodaję ciekawe rzeczy do zakładek lub polubiam (jest takie słowo?) Dzisiaj 5 osób, które warto śledzić, a za tydzień kolejna piątka. Wszystkie są po angielsku.

  1. Deborah Edwards-Oñoro tworzy strony oparte o WordPress jako firma Lireo Designs.
  2. Pratik Patel programista od wszystkiego, a przede wszystkim od Javy. Pracował między innymi dla IBM.
  3. Mike Paciello to prawdziwy senior dostępności. Odpalił kilka firm zajmujących się dostępnością, w tym The Paciello Group. Jest członkiem amerykańskiego Access Board, czyli jednostki rządowej przy prezydencie USA.
  4. Denis Boudreau pracuje w Deque – znanej firmie zajmującej się cyfrową dostępnością. To dzięki niemu, a może przez niego, powstają kolejne wersje WCAG.
  5. Sarah E Bourne jest główną szefową dostępności cyfrowej stanu Massachusetts,

a to nie byle co. Ten stan robi w obszarze dostępności więcej, niż większość krajów świata. Mają nawet własne, stanowe prawo o dostępności.

Szkoda, że polskich dostępnościowców tak mało na Twitterze. Mimo, że przeniosłem się na Tyflodon, to na Twitter nadal zaglądam. Jakoś wszyscy uparli się na Facebook, który trudno mi znieść, a właśnie tam są interesujące mnie grupy.