Kilka łączy na piątek (powtórki)

Od konferencji na GAAD minęły już 3 tygodnie. Zdąrzyłem obejrzeć całość jeszcze raz i postanowiłem, że wybiorę 5 prezentacji, które jakoś szczególnie dały mi do myślenia. Jest w tym pewien klucz, ale może tylko ja go dostrzegam

  1. Piotr Źrołka o projektowaniu dla użytkownika. Zwłaszcza wryło mi się w pamięć pytanie, czy to co projektujesz jest w ogóle potrzebne? W domyśle – tobie, czy użytkownikom.
  2. Weronika Kuna o dostępności w Microsoft. Nawet jeżeli część z prezentacji to jednak PR, to zachęcam do zwrócenia uwagi na anegdotki o tym, skąd w Teams wzięło się rozmycie tła i napisy na żywo.
  3. Wojtek Kutyła o wrzeniu cortyzolu. Dla mnie bardzo ważna prezentacja, bo intuicyjnie czułem to, co Wojtek wyraził słowami. Użyteczność i dostępność to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim lepsze życie.
  4. Anna Żórawska o uważności i wrażliwości. Wdrażanie dostępności wymaga czasu, doświadczenia i wiedzy. Krytykanctwo w tym nie pomaga.
  5. Monika Szczygielska o tym, że na całość dostępności składają się różne elementy. Niby tylko o dostępnym odtwarzaczu, a jednocześnie opisany łańcuch dostępności.

To jest subiektywny wybór i nie oznacza, że pozostałe 10 prezentacji było słabych. Polecam je wszystkie, bo warto.