Kilka zapoznanych tekstów sprzed roku

Trochę ponad rok temu napisałem serię artykułów do portalu Fundacji Trakt. Część z nich dotyczyła usług Google, a część – wykorzystania nowoczesnych technologii przez osoby niewidome. Postanowiłem je tu wrzucić, bo mam wrażenie, że tam są jakoś trudne do znalezienia. Zapraszam do lektury.

Pierwszy to tekst poświęcony wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, oczywiście w kontekście osób niewidomych. Drugi poświęciłem innej fascynującej technologii, a mianowicie przetwarzaniu obrazu przez inteligentne algorytmy. To już nie tylko rozpoznawanie tekstu, ale także przedmiotów, kodów, a nawet emocji. Kolejny poświęciłem na przegląd możliwości, jakie daje iPhone wykorzystany do czytania książek. A skoro o rozrywce, to także i o pracy, czyli czym może posłużyć smartfon w codziennej pracy. Wreszcie tekst o tym, jak można jeździć samochodem bez wzroku. Jeszcze nie o autonomicznych samochodach, ale o usługach opartych o współdzielenie pojazdu. Zapraszam do lektury.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.