Serwis internetowy Informaton.pl, a zatem w pewnym stopniu – także ja, otrzymaliśmy nagrodę od Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni. Obaj jesteśmy dumni, chociaż mnie gryzą nieco wyrzuty sumienia. Czy aby na pewno zasłużyliśmy na tak zaszczytne wyróżnienie i na laurkowe uzasadnienie? A jeżeli nawet tak (w co chcę wierzyć), to czy powinniśmy taką nagrodę przyjąć? Przecież jestem współzałożycielem FDC i trochę to wygląda na poklepywanie się nawzajem po pleckach. Muszę to dogłębnie przemyśleć, w czym z pewnością przeszkadzać mi będzie duma z uhonorowania i samozachwyt. Jeżeli ktoś z Czytelników podziela decyzję jury konkursowego, to niech to napisze w komentarzu, abym miał spokój wewnętrzny. A jeżeli ktoś się nie zgadza, to też niech to napisze w komentarzu, żebym z pychy nie uleciał w chmury. I korzystając z okazji – dziękuję.

3 thoughts on “Dostaliśmy nagrodę Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni

  1. Jacku. Ja np. nie jestem w FDC, po odejściu z Akces Lab, dlatego mój głos możesz traktować jako w pełni obiektywny, a brzmi on: Twój serwis i Twoja działalność na rzecz dostępności cyfrowej i nie tylko w PL zasłużyła na tę i przyszłe nagrody. Nawet gdybyś w tym momencie zajął się czymś zupełnie innym, to i tak ciężko Cię będzie prześcignąć.

  2. Imho, należy się. Chociażby za rolę popularyzatorską. Ten serwis często bywa argumentem w moich sporach z projektantami. Nie tylko webowymi zresztą.

  3. Bardzo Wam obu dziękuję, a szczególnie Monsunowi. Cieszę się, że oprócz Dominika ktoś jeszcze czyta ten serwis:) A Dominikowi jestem wdzięczny za dyskusje nad dostępnością, których mi bardzo brakuje.