Sterowanie iPhonem i iPadem za pomocą ruchów głowy

Trochę się boję, że ten serwis zamieni się w panegiryk na cześć produktów Apple, ale nie powstrzyma mnie to przed prezentacją kolejnych możliwości zaszytych w nowym systemie iOS 7. Mikołaj Rotnicki opisał obsługę switchów w iOS 7,a tu się okazuje, że wcale nie trzeba kupować tych kosztownych urządzeń.

Przypomnę, że switch to przycisk dwustanowy (włączone i wyłączone), z którego korzystają użytkownicy z poważnymi niedowładami rąk. Nie są w stanie sterować myszką i pisać na klawiaturze, ale mogą naciskać pojedynczy przycisk. Takie rozwiązanie musi być dobrze oprogramowane i to w iOS 7 zrobiono, dzięki czemu można uruchamiać aplikacje, otwierać centrum powiadomień i pisać na klawiaturze. Okazuje się jednak, że to jeszcze nie wszystko: zamiast switchem można sterować urządzeniem za pomocą ruchów głowy. Zresztą zobaczcie sami na tym filmie z YouTube, niestety po angielsku. Prawda, że imponujące!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.