Popraw swoją stronę internetową, a seniorzy wydadzą więcej pieniędzy

Seniorzy są tą grupą korzystającą z Internetu, która rośnie najszybciej. Osoby młode w zasadzie już wysyciły rynek, a w wypadku osób starszych luka jest wciąż duża. Jednak strony internetowe stanowią dla nich problem, przede wszystkim związany z dostępnością.

Właśnie przeczytałem wyniki badań nad sposobem korzystania z Internetu przez seniorów. i wnioski są oczywiste. Strony internetowe są dla seniorów trudne do ogarnięcia pod względem dostępności i użyteczności. W tabeli pokazano, jakie niepełnosprawności pojawiają się wraz z wiekiem podeszłym, a mające wpływ na korzystanie ze stron internetowych. Są to ograniczenia wzrokowe, ruchowe i pamięciowe. Obok – dla porównania – podano w procentach, jak często występują one u osób młodszych.

Okazuje się zatem, że seniorzy mają problemy w korzystaniu z Internetu związane ze sposobem tworzenia stron internetowych. Te problemy powodują, że korzystają z nich o wiele wolniej i popełniają znacząco więcej błędów. Badacze sugerują, żestrony dostępniejsze i bardziej użyteczne zachęciłyby seniorów do robienia zakupów w sieci i wydawania więcej pieniędzy. To jest naprawdę ogromny rynek, który wciąż rośnie, więc może warto się przyłożyć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.