Szeroko i otwarcie o dostępności

Na dzisiaj proponuję publikację pt. Informacja dla wszystkichPorusza temat dostępności w kilku aspektach. Jest o dostępności serwisów internetowych, e-learningu, prawie autorskim oraz dostępności multimediów. A wszystko na otwartej licencji Creative Commons (CC-BY), co oznacza że można z tą publikacją zrobić wiele rzeczy, pod warunkiem wyraźnego oznaczenia autorstwa. Można drukować, kopiować, uzupełniać, dzielić, tłumaczyć i co tam jeszcze komuś przyjdzie do głowy. No i oczywiście – przeczytać.

2 myśli na temat “Szeroko i otwarcie o dostępności

  1. Jeszcze do końca nie przestudiowałem ten plik. Ale jeżeli jest możliwe przerobienia tego PDF-a na bardziej dostępny to chętnie bym pomógł. Wady to: brak spisu treści tzw zakładek, brak tekstu zastępczego dla logów i znaków CC, spis treści jest nieklikalny, nie ustawiono kolejności czytania w sytuacji gdy mamy przypisy i grafikę. A opcjonalnie to dodanie indeksu rzeczowego, dodanie akronimów i objaśnianie skrótów inline. Przydałoby się żeby ten dokument o dostępności sam był wzorcowym dokumentem spełniającym wymogi dostępności dla dokumentów PDF

    Polubienie

  2. To bardzo dobry pomysł. Poproszę koordynatorkę projektu, żeby dała pliki źródłowe. No i faktycznie masz rację – ten dokument powinien być wzorcowy.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.